Yükleniyor...

BİZE ULAŞIN

ANASAYFA / İLETİŞİM
  • Telefon

    +90 (530) 569 33 33 • +90 (533) 733 10 41

  • Adres

    Şerifali Mah. Mevdudi Sk. No:20/A Ümraniye, İstanbul

  • E-mail

    info@e4technano.com

  • Follow Us

Talebinin hakkında konuşalım!

Taleplerinizi alttaki form üzerinden de bize iletebilirsiniz.

KORONA'DAN NASIL KORUNMALIYIZ?

Hastalığın başlıca bulaşma yolu öksürük-aksırık esnasında solunum yolu ile ortama saçılan damlacık enfeksiyonu ile olduğundan, bulaşmayı engellemek için solunum yolu enfeksiyonlarından korunma önlemlerine uyulması önerilir.

Korunmanın birinci şartı!

insandan-insana yakın temastan kaçınılmasıdır. Hasta bireye yaklaşık bir metre mesafede bulunmak, öksürük-aksırık esnasında solunum yolu ile saçtığı damlacıklara maruz kalmak, öpüşmek, sarılmak gibi durumlardır. Çünkü böylelikle virüs; yakındaki kişinin ağız, burun, göz mukozasına ulaşabilir.

El Hijyeni

El hijyeni hastalıklardan korunmada oldukça önemlidir. Bu nedenle; ellerinizi sık sık su ve sabun ile yıkayın. Eller yıkanamıyorsa alkol bazlı dezenfektan tercih edin.

Nasil korunmaliyiz

Bulaşmayı Önlemek

Öksürürken veya hapşırırken, ağzınızı ve burnunuzu dirseğinizle veya bir kağıt mendille kapatın, ardından mendili kapalı bir çöpe atın ve ellerinizi yıkayın. Kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, toplu taşıma araçlarında mümkünse maske veya mendil ile ağız-burun çevresi korunmalıdır.

Yakın Temastan Kaçının

Soğuk algınlığı, ateş veya öksürük gibi grip semptomları olan kişilerle yakın temastan kaçının. Ateş, öksürük, solunum güçlüğü gibi belirtiler gösterirseniz en yakın sağlık kurumuna veya doktorunuza hemen ulaşın.